Fortaleza de San Felipe
Jediný pozůstatek koloniální minulosti Puerto Plata. Starobylá španělská pevnost byla postavena roku 1577. Pevnost byla vězením hrdiny za nezávislost Juana Pabla Duarte (jeho socha se nachází na náměstí v centru). Zaplatili jsme vstup pouhých 100 pesos a dostali jsme sluchátka a zařízení v námi zvoleném jazyce. Pevnost není velká a prošli jsme ji za půl hodiny. Vešli jsme do malého muzea, kde byly očíslované exponáty. Pro výklad jsme volili stejné číslo na zařízení se sluchátky. Pozor na hlavu, při vcházení do obou přilehlých místností je velmi nízký průchod. Za mě osobně je nejkrásnější výhled lemovaný hradbami. Já osobně na historii moc nejsem. Pevností v této zemi není mnoho ale minimálně ten výhled stojí za těch pár pesos. V pevnosti jsou i čisté a udržované toalety s hygienickými potřebami.
Amfiteater (Anfiteatro de Puerto Plata)
Venkovní otevřený řecký amfiteátr s výhledem na Atlantský oceán. Divadlo bylo otevřeno roku 2017. Konají se zde koncerty a jiné umělecké akce, ale nepravidelně a na Instagramu je poslední příspěvek z roku 2020. Snažíme se vyhledávat aktuální akce a informovat o veškerém dění v této překrásné zemi.
Maják (El Faro de Puerto Plata)
Maják se nachází nad amfiteátrem, 137 stop nad hladinou moře žlutý maják nejde přehlédnout. Byl postaven za vlády Gregoria Luperóna, aby sloužil jako navigační bod pro lodě plující do městského přístavu. Je postaven v dórsko-římském stylu na betonových základech. Přímo k majáku je vstup zakázán a fotky potřebujete z větší dálky. Pokud se ale rozhodnete vyšlapat kopec je určitě zajímavější výhled ze zchátralé budovy, která je volně přístupná.
Nápis Puerto Plata (Parador Fotográfico Puerto Plata)
Nepřehlédnutelný nápis najdete po cestě od Foftalezy směrem k centru Puerto Plata kolem pobřeží. Je dovoleno se jej dotýkat a dokonalým fotkám se meze nekladou :-).